Skraplacze Seat

Hiszpańska marka Seat powstała 9 maja 1950 roku. Nazwa marki pochodzi z hiszpańskiego (Sociedad Española de Automóviles de Turismo) co w wolnym tłumaczeniu oznacza Hiszpańskie Towarzystwo Samochodów Osobowych. Współwłaścicielami marki był na ten czas: Narodowy Instytut Przemysłu, korporacja sześciu banków oraz FIAT. Początki firmy są również związane z ostatnim z opisywanych udziałowców którym był FIAT, dzięki któremu produkowane były pierwsze samochody Seata.

Z biegiem czasu Seat projektował oraz wytwarzał nowe modele i otwierała nowe siedziby – główną w Madrycie. By osiągnąć większą samodzielność w projektowaniu swoich pojazdów, Seat zbudował ośrodek badawczo – rozwojowy w Martorell. W niej światło dzienne ujrzał pierwszy samodzielny model firmy – Seat 1200 Sport.

W roku 1981 Fiat wycofał się z udziałów w Seacie, dając mu wolną rękę. Samodzielność Seata nie trwała jednak zbyt długo. Niedługo później nawiązała się współpraca z Volkswagenem która doprowadziła do wykupienia 75%, a później 99% udziałów Seata przez niego. Samochody Seat stawały się coraz bardziej popularne i rozpoznawalne na europejskim rynku.

Obecnie firma charakteryzuje się wysoką jakością i komfortem podczas jazdy który zapewniają skraplacze Seat. Hasło „SEAT auto emocion” odzwierciedla pełny potencjał marki, nawiązując do wzornictwa i zacięcia sportowego.

Skraplacze Seat, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Oceń wpis:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
ID); if ($categories) { $category_ids = array(); foreach($categories as $individual_category) $category_ids[] = $individual_category->term_id; $args=array( 'category__in' => $category_ids, 'post__not_in' => array($post->ID), 'showposts'=>2, 'caller_get_posts'=>1 ); } ?>

Komentarze

  1. Niestety obecnie seat gdzieś zatracił swoje piękno. Auta budowane współcześnie nie mają już tego „czegoś”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *