Klimatyzacja samochodowa po ozonowaniu

Klimatyzacja samochodowa to niezwykle przydatny element w każdym aucie, zarówno podczas upalnych letnich dni, jak i zimy. Niestety, na samych plusach się nie kończy, bowiem środowisko pracy układu klimatyzacji nie jest zbyt przyjazne kierowcy, przede wszystkim jeżeli będziemy bagatelizować regularny serwis klimatyzacji. 

Kanały układu klimatyzacji to doskonałe miejsce do rozwijania się wszelkich form życia, typu bakterie, grzyby i pleśń. Dodatkowo po jakimś czasie pojawia się nieprzyjemny zapach, który w znaczny sposób zmniejsza komfort jazdy samochodem. Dlatego także istotne jest, by regularnie czyścić układ klimatyzacji, np. za pomocą ozonowania.

Skuteczny i bezpieczny sposób

Użycie ozonu dla klimatyzacji samochodowej to niezwykle skuteczny i co najważniejsze bezpieczny sposób na pozbycie się bakterii, grzybów, pleśni i nieprzyjemnych zapachów z całego układu klimatyzacji jak i wnętrza samochodu. Ozon doskonale usuwa zapachy stęchlizny, spalin, smarów, dymu tytoniowego, które często pojawiają się w kabinie samochodu.

Czysta klimatyzacja samochodowa

Należy nadmienić, że ozon to de facto aktywny tlen, który ma bardzo silne właściwości odkażające – jest niemal 50 razy silniejszy od chloru. Co istotne, ozon jest gazem, więc dociera w każdy zakamarek układu klimatyzacji i wnętrza samochodu. Bardzo ważne jest jednak, by przed przystąpieniem do ozonowania pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych, najlepiej poprzez odkurzanie. Do procesu ozonowania używany jest generator ozonu, który produkuje ten gaz z zawartego tlenu w powietrzu.

Na koniec dodajmy, że ozonowanie to nie maskowanie uporczywych zapachów, ale usuwanie ich poprzez utlenienie związków chemicznych.  To proces w pełni bezpieczny dla zdrowia, gdyż ozon jest gazem nietrwałym i szybko ulega rozpadowi. Obawiać nie muszą się także osoby wrażliwe na środki chemiczne, alergicy, czy astmatycy.

 

Klimatyzacja samochodowa po ozonowaniu, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Oceń wpis:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
ID); if ($categories) { $category_ids = array(); foreach($categories as $individual_category) $category_ids[] = $individual_category->term_id; $args=array( 'category__in' => $category_ids, 'post__not_in' => array($post->ID), 'showposts'=>2, 'caller_get_posts'=>1 ); } ?>

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *