Skraplacze Seat

Hiszpańska marka Seat powstała 9 maja 1950 roku. Nazwa marki pochodzi z hiszpańskiego (Sociedad Española de Automóviles de Turismo) co w wolnym tłumaczeniu oznacza Hiszpańskie Towarzystwo Samochodów Osobowych. Współwłaścicielami marki był na ten czas: Narodowy Instytut Przemysłu, korporacja sześciu banków oraz FIAT. Początki firmy są również związane z ostatnim z opisywanych udziałowców którym był FIAT, dzięki któremu produkowane były pierwsze samochody Seata.

Z biegiem czasu Seat projektował oraz wytwarzał nowe modele i otwierała nowe siedziby – główną w Madrycie. By osiągnąć większą samodzielność w projektowaniu swoich pojazdów, Seat zbudował ośrodek badawczo – rozwojowy w Martorell. W niej światło dzienne ujrzał pierwszy samodzielny model firmy – Seat 1200 Sport.

W roku 1981 Fiat wycofał się z udziałów w Seacie, dając mu wolną rękę. Samodzielność Seata nie trwała jednak zbyt długo. Niedługo później nawiązała się współpraca z Volkswagenem która doprowadziła do wykupienia 75%, a później 99% udziałów Seata przez niego. Samochody Seat stawały się coraz bardziej popularne i rozpoznawalne na europejskim rynku.

Obecnie firma charakteryzuje się wysoką jakością i komfortem podczas jazdy który zapewniają skraplacze Seat. Hasło „SEAT auto emocion” odzwierciedla pełny potencjał marki, nawiązując do wzornictwa i zacięcia sportowego.

Skraplacze Seat, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Oceń wpis:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
ID); if ($categories) { $category_ids = array(); foreach($categories as $individual_category) $category_ids[] = $individual_category->term_id; $args=array( 'category__in' => $category_ids, 'post__not_in' => array($post->ID), 'showposts'=>2, 'caller_get_posts'=>1 ); } ?>

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *