Zimą klimatyzacja musi działać

Zima zbliża się nieuchronnie, a do tego okresu należy przygotować także samochód. Nie chodzi tylko o wymianę opon na zimowe, ale też o kontrolę innych elementów samochodowych. W okresie zimowym warto zadbać choćby o układ klimatyzacji.

snowy_winter_drivingWydawałoby się, że ten kojarzony jest przede wszystkim z okresem wiosenno-letnim, kiedy temperatury sięgają 30 stopni. Jednak nie do końca. Używanie klimatyzacji zimą uchronić może przed jej awarią, ale też okaże się bardzo pomocna.

Klimatyzacja cały czas potrzebuje być „w formie”, w innym przypadku może dojść do szybszego wyeksplatowania. Należy ją okresowo włączać, nawet 2-3 razy w tygodniu na 15 minut i co ważne, także zimą.

Niektórzy zapytają się, jaki sens ma użytkowanie klimatyzacji w zimie, przy minusowych temperaturach. Jak się okazuje, jednak ma. Kiedy w powietrzu występuje duże stężenie wilgoci klimatyzacja wtedy dobrze sobie z tym radzi. Zimą także problemem okazują się stale zaparowane szyby, czy pojawiający się szron po wewnętrznej stronie szyby. Tutaj także klimatyzacja będzie bardzo pomocna.

A jak rozpoznać awarię klimatyzacji? Przede wszystkim słaba moc nawiewu z klimy, zbyt chłodne powietrze z nawiewu, syczenie i charakterystyczny nieprzyjemny zapach w kabinie samochodu. Co jakiś czas warto dokonać także serwisu klimatyzacji, której koszt wynosi ok. 200 zł.

 

 

Zimą klimatyzacja musi działać, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Oceń wpis:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
ID); if ($categories) { $category_ids = array(); foreach($categories as $individual_category) $category_ids[] = $individual_category->term_id; $args=array( 'category__in' => $category_ids, 'post__not_in' => array($post->ID), 'showposts'=>2, 'caller_get_posts'=>1 ); } ?>

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *