Wymiana osuszacza klimatyzacji

Podczas letnich upałów niezbędna staje się praca klimatyzacji samochodowej. Jednak by ona spełniała w pełni swoje zadanie potrzebna jest sprawność wszystkich elementów układu. Jedną z takich części jest osuszacz, którego konieczna jest okresowa wymiana.

klimatyzacja samochodowaZacznijmy od tego, za co odpowiedzialny jest osuszacz, czyli filtr klimatyzacji. Wychwytuje on wilgoć z czynnika roboczego klimatyzacji, która źle wpływa na kompresor i zawór rozprężny.

Wymiana osuszacza wymagana jest mniej więcej co 2 lata. Czasami może się zdarzyć, że będzie trzeba to zrobić wcześniej, choćby w przypadku awarii skraplacza, czy przy każdym otwarciu układu. Wymiana możliwa jest tylko w warsztacie wyposażonym w odpowiedni sprzęt do obsługi klimatyzacji. Przy okazji warto sprawdzić zawsze inne elementy klimatyzacji.

Ceny osuszaczy nie są wcale wysokie, dobrej jakości można już kupić za kilkadziesiąt złotych.

Oceń wpis:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
ID); if ($categories) { $category_ids = array(); foreach($categories as $individual_category) $category_ids[] = $individual_category->term_id; $args=array( 'category__in' => $category_ids, 'post__not_in' => array($post->ID), 'showposts'=>2, 'caller_get_posts'=>1 ); } ?>

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *