Sprawna klimatyzacja w pięciu krokach

Zdecydowana większość kierowców nie wyobraża sobie jazdy podczas upałów bez użycia klimatyzacji. Ta jednak często lubi się psuć, a dzieje się to głównie przez nieprawidłowe jej użytkowanie.

klimatyzacja samochodowa1. Należy zwracać uwagę, czy z klimatyzacji nie wydobywają się nieprzyjemne zapachy, czego nie sposób uniknąć. Jeśli się takowy pojawi natychmiast należy dokonać dezynfekcji, a są tacy, którzy radzą, by dokonywać tego raz do roku. Jest to ważne, gdyż w ten sposób można uniknąć pojawiających się bakterii.

2. Może zdarzyć się, że po dezynfekcji nieprzyjemny zapach nie zniknie. Wtedy konieczna może być wymiana filtru przeciwpyłkowego. Filtrując powietrze nasiąka on wilgocią i w końcu przestaje spełniać swoje zadanie.

3. Przynajmniej raz w tygodniu klimatyzację należy uruchomić na minimum 10 minut, po to, aby zachowała sprawność kompresora.

4. Przed rozpoczęciem sezonu letniego skontrolować ilość czynnika chłodzącego, a raz na dwa lata dokonać nowego napełnienia.

5. Podczas korzystania z klimatyzacji należy korzystać z produktów przeciwbakteryjnych, które zwalczają nieprzyjemne zapachy i wspomagają prawidłową pracę klimatyzacji.

Sprawna klimatyzacja w pięciu krokach , 5.0 out of 5 based on 1 rating
Oceń wpis:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
ID); if ($categories) { $category_ids = array(); foreach($categories as $individual_category) $category_ids[] = $individual_category->term_id; $args=array( 'category__in' => $category_ids, 'post__not_in' => array($post->ID), 'showposts'=>2, 'caller_get_posts'=>1 ); } ?>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *