Klimatyzacja zimą

Klimatyzacja samochodowa kojarzona jest najczęściej z okresem letnim i wysokimi temperaturami. Wielu kierowcom nawet nie przychodzi na myśl, aby używać jej zimą. O tej porze roku ten element potrafi być jednak także użyteczny.

www.sevacall.com

www.sevacall.com

Korzystanie z klimatyzacji latem jest jak najbardziej uzasadnione. Gorące temperatury na zewnątrz pozwalają zoptymalizować temperaturę w samochodzie. Okazuje się jednak, że z niej korzystać powinno się przez cały rok- także w okresie zimowym. Gdy w powietrzu jest dużo wilgoci, klimatyzacja jest wtedy bardzo przydatna. Zimą często spotkać można się z zaparowanymi szybami, a nic sobie z tym nie poradzi tak jak właśnie klimatyzacja. Pomoże także w przypadku, kiedy na wewnętrznej stronie szyby pojawi się szron. Nie tylko pozbędzie się go z szyby, ale też osuszy wnętrze. Klimatyzacja nie ma tylko za zadanie dbać o odpowiednią temperaturę we wnętrzu pojazdu, ale też zapewnić prawidłową wilgoć. Pozbycie się wilgoci w okresie zimowym zminimalizuje rozprzestrzenianie się bakterii i grzybów.

Klimatyzacja, by spełniała w pełni swoje zadanie powinna być przynajmniej raz do roku kontrolowana. Zima to w zasadzie doskonały na to czas. Latem z pewnością była używana nałogowo, a mogło to spowodować jakieś drobne wady, zużycia elementów. Dodatkowo przegląd zimą jest o wiele tańszy niż latem. Sprawdzone powinny być temperatura we wnętrzu, ciśnienie robocze, czy chłodnica sprężarki.

Autor: Janusz Nowaczyk

Klimatyzacja zimą , 5.0 out of 5 based on 1 rating
Oceń wpis:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
ID); if ($categories) { $category_ids = array(); foreach($categories as $individual_category) $category_ids[] = $individual_category->term_id; $args=array( 'category__in' => $category_ids, 'post__not_in' => array($post->ID), 'showposts'=>2, 'caller_get_posts'=>1 ); } ?>

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *