Podstawowa wiedza o klimatyzacji

Klimatyzacja samochodowa to skomplikowany układ, którego odpowiednia konserwacja jest niezwykle ważna. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Państwa krótki poradnik z podstawową wiedzą, która z pewnością przyda się przy użytkowaniu klimatyzacji.

foto: www.integrity-auto.com

foto: www.integrity-auto.com

Klimatyzacja zimą? Pisaliśmy o tym niedawno. To pytanie zadaje sobie bardzo dużo kierowców, czy używać klimatyzacji zimą. Korzystanie w zimie jest jak najbardziej uzasadnione, nic tak dobrze nie poradzi sobie z zaparowanymi szybami, czy pojawieniem się szronu. Klimatyzacja zapewnia także prawidłową wilgotność we wnętrzu pojazdu.

Wymieniając kompresor w klimatyzacji warto wymienić również osuszacz. Odpowiedzialny jest on za pochłanianie wilgoci oraz zanieczyszczeń. Jako, że jest to element jednorazowego użytku, przy każdym rozszczelnieniu klimatyzacji trzeba takowy osuszacz wymienić.

Wielu kierowców spotyka się także z problemem nieprzyjemnego zapachu podczas uruchamiania klimatyzacji. Powodem tego są grzyby i inne zanieczyszczenia gromadzące się na powierzchni parownika i filtra. Tutaj od razu pojawia się kolejne pytanie stawiane często przez kierowców. Czy zalecane jest częste odgrzybianie klimatyzacji? Tutaj nie ma wątpliwości, że tak. Inne postępowanie doprowadzi do powstania bardzo szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Na rynku dostępnych jest wiele środków umożliwiających pozbycie się zanieczyszczeń.

Pamiętajmy o prawidłowym użytkowaniu klimatyzacji i jej serwisowaniu. Przynajmniej raz do roku powinno przeprowadzić się kontrolę, nawet jeśli wszystko dobrze działa. Ważne jest również stosowanie się do zaleceń producentów.

Oceń wpis:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
ID); if ($categories) { $category_ids = array(); foreach($categories as $individual_category) $category_ids[] = $individual_category->term_id; $args=array( 'category__in' => $category_ids, 'post__not_in' => array($post->ID), 'showposts'=>2, 'caller_get_posts'=>1 ); } ?>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *