Ozonowanie – czyli zabij nieprzyjemny zapach i bakterie w swoim samochodzie

Zapewne większość kierowca borykał się z problemem przykrego zapachu w samochodzie z niewiadomego pochodzenia, który długo utrzymywał się we wnętrzu pojazdu. Niezależnie od tego jak bardzo dbamy o nasz samochód, w jego wnętrzu wytwarzane są zapachy przez nas samych, zwierzęta w nim przewożone, tytoń, różnego rodzaju środki chemiczne lub układ chłodzenia.

Ten ostatni jest jest najczęstszą przyczyna gdyż w kanałach wentylacyjnych znajduje się wszystko to, co układ wciągnie z zewnątrz, czyli kawałki podłoża, liści, owady, itp. Wszystko to pod wpływem wilgoci i temperatury jaka generuje silnik samochodu, rozkłada się w kanałach wentylacyjnych, powodując nieprzyjemny zapach po włączeniu wentylacji lub klimatyzacji. Przyczyniają się do tego wszelakiego rodzaju grzyby, bakterie, pleśń i wirusy W momencie gdy mechaniczna metoda usuwania brudu, wtryskiwanie różnych środków chemicznych lub wymiana filtra kabinowego jest niewystarczająca, jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie ozonowania układu wentylacyjnego. W tym celu wykorzystany zostaje OZON który w 100% eliminuje wszystkie niechciane zapachy z wnętrza samochodu. Ozonowanie jest jedną z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod oczyszczania wnętrza samochodu.

Zasada działania tego rodzaju oczyszczania polega na rozpadowi obojętne cząsteczki tlenu ,oraz aktywny wolny atom tlenu. Ozon w bardzo szybkim stopniu rozkłada sie do aktywnych rodników nadtlenkowych, które charakteryzują sie bardzo silnymi zdolnościami bakteriobójczymi, oraz wirusobójczymi dzięki silnemu utlenianiu ich. Odpowiedzialny za to jest aktywny atom tlenu, który powstaje podczas rozpadu cząsteczki ozonu O3.

Ozon bardzo skutecznie zabuja wszelakiego rodzaju mikroorganizmy takie jak bakterie, pleśń, wirusy, zarodniki a także toksyczne środki chemiczne z wszelakich materiałów, które powodują skażenie powietrza takie jak np benzyna.

Ozonowanie jest co raz czestszym sposobem oczyszczania samochodu. Usługi ozonowania są dostępne w prawie każdym szanującym sie zakładzie zajmującym się myciem pojazdów. Ceny za takie usługi wachaja się od 30zł w zwyż i zależne są od rodzaju usugi.

Ozonowanie - czyli zabij nieprzyjemny zapach i bakterie w swoim samochodzie, 4.5 out of 5 based on 2 ratings
Oceń wpis:
VN:D [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
ID); if ($categories) { $category_ids = array(); foreach($categories as $individual_category) $category_ids[] = $individual_category->term_id; $args=array( 'category__in' => $category_ids, 'post__not_in' => array($post->ID), 'showposts'=>2, 'caller_get_posts'=>1 ); } ?>

Komentarze

  1. Iza

    A czy jest jakaś firma zajmująca się ozonowaniem w Warszawie? I czy poradzi ona sobie ze smrodem rozlanego mleka na tapicerce?

  2. Trzcziński

    Ozonowanie pomoże, ale tylko wtedy, gdy usuniesz przyczynę nieprzyjemnego zapachu. W twoim przypadku musisz wymienić tapicerkę, bo rozlane mleko jest niemalże niemożliwe do usunięcia. Dobrą firmą zajmującą się ozonowaniem jest firma airozone.pl, poczytaj sobie o nich, skontaktuj się z nimi, może doradzą Ci jakiś inny, fachowy sposób na to mleko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.