Kiedy wykonać przegląd klimatyzacji

W Polsce zaczynają się typowo letnie upały i jazda samochodem bez klimatyzacji bywa czasem niemożliwa. Jednak by w pełni spełniała ona swoje zadanie, musi być całkowicie sprawna. A klimatyzacja to zespół, który często ulega awarii. Kiedy więc warto odwiedzić serwis?

www.sevacall.com

www.sevacall.com

Klimatyzacja w letnim czasie jest niemalże cały czas użytkowana, więc narażona jest na liczne wstrząsy, drgania. Wszystko może doprowadzić do usterki. Warto zaznaczyć, że niewłaściwie działająca klimatyzacja doprowadza do dostawania się do wewnątrz pojazdu kurzu, pyłków, czy zarodników pleśni, co doprowadzić może do problemów ze zdrowiem. Niesprawna klimatyzacja może prowadzić także do zwiększenia zużycia paliwa, czy do uszkodzenia elementów klimatyzacji.

Istnieje zasada, że cały układ klimatyzacji powinno sprawdzać się przynajmniej raz do roku, nawet jeśli nie daje ona objawów awarii. Należy skontrolować stan filtra kabinowego, ilości czynnika chłodzącego. Korzystać trzeba także z preparatów przeciwbakteryjnych.

Jeśli poczujemy, że z klimatyzacji wydobywa się charakterystyczny, nieprzyjemny zapach należy jak najszybciej zgłosić się do serwisu. Oznacza to, że rozwinęły się grzyby i bakterie, które w jak najszybszym czasie trzeba zlikwidować. Wtedy należy dokonać odgrzybienia klimatyzacji. Także zakłócenia w wytwarzaniu chłodnego powietrza oznaczają, że trzeba dokonać jej przeglądu. Uwagę zwrócić należy za zwiększone zużycie paliwa, czy niedostateczne odparowywanie szyb. Wtedy klimatyzacja wymaga prawdopodobnie uzupełnienia czynnika chłodzącego.

Jest wielu kierowców, którzy nie są zwolennikami używania klimatyzacji, wskazując, że właśnie często dochodzi do awarii, których likwidacja jest kosztowna. Okazuje się, że wystarczy okresowa kontrola i ta może działać i służyć przez wiele długich lat.

Oceń wpis:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
ID); if ($categories) { $category_ids = array(); foreach($categories as $individual_category) $category_ids[] = $individual_category->term_id; $args=array( 'category__in' => $category_ids, 'post__not_in' => array($post->ID), 'showposts'=>2, 'caller_get_posts'=>1 ); } ?>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *