Climatronic

Climatronic jest to system, którego nazwa wywodzi się od firmy „Climatronic” która rozpoczęła produkcje tego popularnego w obecnych czasach, systemu automatycznej regulacji temperatury w samochodzie. Dzięki systemowi temu regulacja klimatyzacji w samochodzie ogranicza się do wciśnięcia włącznika i ustawienia pożądanej temperatury.

Temperatura w samochodzie będzie identyczna, jak ta która ustawiliśmy i pokazana jest na wyświetlaczu klimatyzacji, a wszystko to dzięki szeregowi czujników umieszczonych wewnątrz i na zewnątrz samochodu.

Najczęściej stosowanymi czujnikami w pojeździe są, czujniki temperatury w kanale zasysania świeżego powietrza, nasłonecznienia który jest umieszczony na podszybiu oraz czujnik kontroli natężenia spalin w otoczeniu samochodu, który automatycznie zamyka obieg powietrza, nie dopuszczając do przedostania się substancji szkodliwych. Cały system sterowany jest za pomocą komputera, który sam dopasowuje siłę i kierunek wiatru. Komputer reguluje intensywność pracy układu klimatyzacji korzystając z informacji o poziomie ciśnienia czynnika chłodzącego i jego ubytku wewnątrz systemu auto-klimy.

W obecnie produkowanych samochodach montowana jest klimatyzacja wielostrefowa, która pozwala na ustawienie stref temperatury odpowiedniej dla każdego z pasażerów. Dzięki temu jedni mogą ustawić temperaturę 20’C a inni 25’C i taką uzyskają.

Największą zaletą klimatyzacji automatycznej jest precyzja dostępnych ustawień. Automatyczne panele sterujące poprzez rozbudowaną elektronikę, regulują poziom cieplny na zasadzie wypadkowej wielu istotnych czynników wpływających na nasze subiektywne odczucie komfortu podróżowania. Do tych czynników zaliczyć można między innymi: temperature powietrza i jego wilgotność, szybkość ruchu mas powietrza, poziom nasłonecznienia na szybach i ścianach nadwozia.

Oceń wpis:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
ID); if ($categories) { $category_ids = array(); foreach($categories as $individual_category) $category_ids[] = $individual_category->term_id; $args=array( 'category__in' => $category_ids, 'post__not_in' => array($post->ID), 'showposts'=>2, 'caller_get_posts'=>1 ); } ?>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *